Alarm Güvenlik Merkezi (ASM)

Algılama
Hırsız, yangın, sağlık, panik, sabotaj, su baskını, gaz kaçağı alarmları, açılış/kapanış takibi, akü arızası vb?gibi sinyaller, operatörlerimiz tarafından profesyonelce değerlendirilir. Bölgelerden gelen alarmlar bölge isimleriyle birlikte raporlandırılır (Giriş Manyetik Kontak, Hol Pır vb.).
Anında Müdahele
Alarm durumundan haberdar olan ASM Alarm Sistemleri Merkezi uzman operatörleri aracılığı ile anında gerekli kişileri haberdar ederek ilgili birimleri de olaya müdahale etmeleri için harekete geçirir.


Panik Butonu
Sistem açık veya kapalı pozisyonda olsa dahi panik butonunun kullanılması durumunda ilgili kişilere haber verilirken aynı zamanda da kolluk kuvvetlerine haber verilir.
Ambulans Butonu
Acil sağlık yardımına ihtiyaç halinde alarm paneli üzerindeki ambulans butonuna basılması ile merkezimize ulaşan sinyal üzerine abone aranır ve yetkili kişiden teyit alındıktan sonra ilgili lokasyona sağlık ekibi yönlendirilir.


Kapalı Gün Hizmeti
İşyerleri için; çalışma yapılmayacak gün var ise (pazar günü, bayramlar, abone tarafından belirlenmiş olan özel günler vs.) şifre kullanılarak giriş yapılsa dahi ilgili lokasyon aranarak parola karşılığında teyit alınır ve ardından iş yeri sahibine telefon ile ulaşılarak bilgi verilir.
Geç Açılış Takibi
Abonelerin belirttiği açılış saatinde belirtilen lokasyonda açılış gerçekleşmez ise ASM operatörleri tarafından firma sahibine telefon yolu ile bilgi verilir.


Limitli Süre Takibi
Risk seviyesinin yüksek olduğu lokasyonlarda (ATM kabinleri, kasa daireleri, depolar, vb.) abone tarafından belirlenen işlem süresi aşıldığı takdirde ASM operatörleri tarafından derhal ilgili birimlere haber verilir.
Kurma Kapatma Kontrolü
Aboneler istedikleri saatte ASM operatörlerini arayarak parola karşılığında alarm sistemlerinin kurulu olup olmadığını öğrenebilirler.


Arıza Bildirimi
Alarm sisteminde oluşabilecek arızalar (Elektrik kesilmesi, akü azalması, dedektör pil azalması vs.) anında ASM operatörü tarafından abonelere ve teknik servislerine iletilir.
Test Kontrolü
ASM Alarm Sistemleri Merkezi her abonenin alarm sistemi paneli ile günde en az bir kere olmak kaydı ile haberleşir. Test kontrolü denilen bu işlem sonucunda panelin alarm merkezi ile haberleşmediği fark edilir ise bu durum alarm olarak algılanır, abone ve teknik servisine derhal haber verilir.


Tehdit Şifresi
Abone alarm sitemini tehdit altında kapatmış ise (abone için önceden belirlenmiş olan tehdit şifresi kullanarak) ASM operatörleri lokasyondan teyit almadan durumun detaylarını da bildirerek derhal ilgili kolluk birimlerini olay yerine yönlendirir.
SMS Hizmeti
ASM tarafından belirlenen hizmet paketlerindeki sinyal bilgisini otomatik olarak müşterinin cep telefonuna sms ile gönderir. 
*Opsiyonel bir hizmettir. Hizmet paketleri aylık ücretlendirilir.


E-BÜLTEN KAYIT

Ürün ve Hizmetlerimizden haberdar olmak için lütfen e-posta adresinizi yazınız.

BİZİ TAKİP EDİN:

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adres:
Kartaltepe Mah. Yeni Cad. Mert Apt. No:6/B 34145 Bakırköy / İstanbul
Tel:
+(90) 212 573 5700
Faks:
+(90) 212 573 7115
E-Mail:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Website:
www.edvelektronik.com.tr