BASINDA BİZ

KURUMSAL

Harun YARDIM/Elektronik Mühendisi
EDV Elektronik Güvenlik ve Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti. (Yeşilköy-İSTANBUL)

 

EDV Elektronik Güvenlik ve Mühendislik Hizmetleri Ltd. Şti. İstanbul'da kurulmuş, 20 yılı aşkın tecrübesi ve eğitimli uzman kadrosu ile güvenlik ve otomasyon sistemleri konularında hizmet vermektedir. Firmamız Sahibi Elektronik Mühendislik Fakültesi mezunu Harun Yardım tarafından oluşturulan uzman kadro ile 2005 yılından itibaren güvenlik projelerine imza atmaya başlamış ve bu güne kadar geçen kısa süre içinde ciddi referanslara sahip olmuştur.

Ana faaliyet alanı, elektronik güvenlik ve bina otomasyon sistemlerinde projeye özel çözümler üretmek ve destek sağlamak olan firmamız, uluslararası teknoloji pazarında marka olan, kalitesi ve teknolojisi yüksek ürün yelpazesine sahip, sektörün lider firmaları ile çözüm ortaklığı yapmaktadır.

PROJE AÇIKLAMASI: Yazımızda bahsedeceğimiz LSG Sky Chefs, Türkiye faaliyetlerine 1997 yılında başlayan 47 ülkede 28.000 çalışanı ile havayolu firmalarına uçuş öncesi ve sonrası hizmetleri veren, konusunda lider bir firmadır. Faliyetlerini İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Adana, Bodrum ve Dalaman gibi uluslararası havaalanlarında devam ettirmektedir. LSG Sky Chefs ile yollarımızı birleştiren paydanın, Pinetron marka DVR'ların sağladığı avantajlar olduğunu söylemek hiç abartı olmayacaktır...

EDV Mühendislik olarak LSG Sky Chefs'e önerdiğimiz güvenlik projesi; her noktada 16 kanal video kayıt yapabilme ve merkezden tek ekranda tüm noktaları sorunsuzca izleyebilme çerçevesinde şekillenmiştir. Yyapılan demolar ardından firma yetkililerinin gözlemlediği, kullanım kolaylığı, rahat yedekleme, MPEG4 sıkıştırma formatı ile uzun süre kayıt imkânı ve en önemlisi de uzak noktadan erişimde sağladığı avantajlar karşısında Pinetron marka DVR' ları tercih etmiştir.

Bu tercihi belirleyen önemli etkenlerden bir diğeri ise, gelişmiş yazılımı ile kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olmasıydı.

 

Yedekleme, kayıtlı görüntülere ulaşma, uzak noktadan erişim, tek bir yazılım ile 300 farklı noktadaki DVR'ı kumanda edebilme vb. özellikler, gelişime açık olması ve süreklilik sunması da firma yetkililerinin dikkatini çeken diğer Pinetron özellikleri oldu.

Uzak noktadan görüntü transferinde çok kullanıcı desteği ve kolay erişim

Pinetron DVR'lara network veya internet üzerinden bağlantının çok kolay olması ve tek ekran üzerinde 7 farklı şubeden 64 farklı kamera görüntüsünü izleyebilme imkanı yanı sıra, birçok Standalone DVR'da var olan uzaktan bağlanan kullanıcı sayısındaki kısıtlamanın Pinetron'larda 10 kullanıcıya kadar çıkabilmesi gibi özellikler ürünü daha da öne çıkartmıştır.

Ücretsiz olarak gelen CMS - EMS yazılımları ile firma yetkililerinin uzak noktadan explorer kullanmadan da Pinetron DVR'ın tüm özelliklerini yönetme ve görüntülere, kayıtlara ulaşmaları, basit ara yüzü ve gelişmiş özellikleri ile kullanıcısına kolay kullanım imkanı vermesi sayesinde de 300 farklı noktadaki DVR'a aynı anda bağlanabilme ve aynı ekranda DVR'lardan gelen 64 kamera görüntüsünü izleyebilme imkanı sağlanmıştır.

Bant genişliği sınırlaması ile kullanıcıların erişimi sınırlama imkânı

Ürünün ayırt edici özelliklerinden biri olan sisteme ağ üzerinden bağlanan kullanıcılar için farklı bant genişliği ayarlanabilmesi, Pinetron DVR'ın firma yetkililerince tercih edilmesini sağlayan etkenlerden olmuştur. Böylece kullanıcıların uzaktan bağlantılarında bant genişliği sınırlandırılabilmiş, tüm işlerin internet üzerinden yürüdüğü şube ve İstanbul'daki merkez binada altyapının yavaşlaması da engellenmiştir. Bu özellik, internet üzerinden çok kullanıcılı uzaktan izleme yapmak isteyen firmalar için internet altyapısında oluşabilecek yoğunluğun da önüne geçmektedir.

Merkezdeki güvenlik birimi tarafından bütün şubelerin aynı anda izlenmesi

Proje öncesinde daha çok güvenlik personeli ile korunan veya hiç korunamayan bölgelerin, daha sıkı ve daha az maliyetle korunması sağlanmış ve en önemlisi genişletilebilir bir sistem olması itibarıyla da projemiz beğeni toplamıştır.

Projede kullanılan Pinetron DVR'ların MPEG4 sıkıştırma formatı kullanması, firma yetkililerine uzun süre kayıt imkanı sunmuş, böylece çok önceden vuku olmuş bir olay anını tekrar izleyebilme fırsatı vermiştir.

Projede, şube ve merkezdeki binalarda, iç ve dış ortam olmak üzere toplam 16 adet kamera kullanılmıştır. İç ortamda VGuard'ın N serisi 420 TVL kameraları, dış ortamlarda ise düşük aydınlatma da söz konusu olduğu için muhafazalı olarak VGuard'ın N serisi yüksek çözünürlüklü (530 TVL) Day&Night kameraları tercih edilmiştir. Böylece mükemmel bir görüntü kalitesi yakalanmıştır.

Elektronik güvenlik ve otomasyon sistemleri konularında orta ve büyük ölçekli firmaların çözüm ortağı olma yolunda faaliyetlerine devam eden firmamız, teknoloji ve kaliteyi müşterilerine uygun fiyatlarla sunma gayretiyle LSG Sky Chefs Havacılık Hizmetleri A.Ş'yi de referansları arasına katmanın mutluluğu ve gururunu yaşamaktadır.